BU'dan Blog/Makale


Fuar Hostesi ile Fuarlarda Kusursuz OlunFuarlar teknoloji, otomotiv, gıda, endüstri, turizm, sanayi, hizmet, elektronik ve daha pek çok alanın tanıtımı için en önemli organizasyonlardır. Büyük firmaları, satıcı ve tüketiciyi bir araya getiren bu büyük organizasyonlar genellikle İzmir, Ankara, İstanbul, Antalya gibi büyük şehirlerde gerçekleştirilir. Bu fuarların ülke ekonomisi için etkileri de oldukça büyük ve yadsınamazdır. Burada boy gösteren firmalar prestij anlamında çok hassas davranmaktadırlar. Çünkü fuarlarda hizmet prestij sayesinde göze çarpar. Bu nedenle ikram edilen yiyeceklerden, ürün ya da hizmetin tanıtılmasına kadar her detay son derece önemlidir. Prezantabl görüntünün belki de en sık ihtiyaç duyulduğu ortamlar bu organizasyonlardır. Ancak her firmanın yeterli tanıtım host ya da hostesi bulunmayabilir. Tam da bu noktada devreye giren Fuar Hostesim firması, bu tarz organizasyonlar için host ve hostes sağlıyor. Mankenden tercümana kadar geniş yelpazesi bulunan firma, şirketlerin bu alanlarda kendilerini göstermesine yardımcı oluyor.
 
 Tecrübeli Hostesler
 
            Fuarlarda bazen ürün ve hizmetlerin tanıtılması gerekir. Hiçbir bilgisi olmayan kişi ile nazikçe ilgilenecek ve ona ürün, hizmet detayı ile ilgili bilgi verecek host ya da hostesler bu firma aracılığı ile fuarlara yönlendiriliyor. Fuar hostesi alanında tecrübe sahibi olmuş ve yeterli tanıtım bilgisine sahip prezantabl gençler, firmaların prestijli yüzünü ortaya çıkarıyor. İzmir fuar hostesi konusunda oldukça deneyimli olan firma farklı dillerde tercümanlık yapacak host ya da hostesler için de aracılık yapıyor.
 
 Stant Hostesleri
 
            Fuarlarda en sık kullanılan ekipmanlardan bir tanesi de stanttır. Özellikle ürün tanıtım fuarlarında bu stantlar olmazsa olmaz ayrıntılardır. Ancak stant kadar standın gerisinde duracak kişi de büyük önem taşır. Tanıtım maksadı ile stantta görevlendirilen bu kişilerin göze hoş gelecek, bakımlı ve prezantabl olması çok önemlidir. Büyük şehirlerden biri olan Ankara fuar hostesi ya da hostu ihtiyacı duyan en önemli şehirlerden bir tanesidir. Çünkü Ankara’da yılın belli zamanları otomotiv ve kitap fuarları gerçekleştirilmektedir. Ayrıca firmanın aracılık ettiği bu host ya da hostesler her sektör için özel olarak seçilip eğitiliyorlar. Böylelikle fuarlar hataya ver vermeden sorunsuz ve mükemmel ilerliyor.